Home Dizi Stephen King’in 11.22.63’ünden İlk Uzun Fragman
0

Stephen King’in 11.22.63’ünden İlk Uzun Fragman

0

Yaklaşık 5 sene kadar önce yayımlanan 11.22.63 romanı merakla beklenip, okuyucu kitlesinin beğenisini en iyi şekilde kazanmış, harikulade bir roman olarak akıllarımızda. Dizisinin çekimlerine başlandığını duyulduğunda yeniden sevenlerinde ve tabii ki romanı okumayıp sırf Stephen King’i sevenler bile onun yazdığı romanın dizisine merakla bekler oldu.

Kitabın kapağı da en az kendisi kadar ilgi çekici.

Dizinin başrolünde Spider-Man trilojisinden hatırlayacağınız Harry Osborn karakterini canlandıran James Franco bulunuyor. Dizi zamanda yolculuğu odak edinmiş şekilde bizleri kitaptaki kadar olmayacağını beklediğim haliyle yine de şaşırtmayı başaracaktır diye düşünüyorum. (Sonuçta hiçbir film-dizi asıl roman kadar insanı büyüleyip, hikayenin merkezinden tutamaz bu bir gerçek. Kitap 5’se film-dizi 1’dir, net.)

Dizinin altında ünlü yönetmen J. J. Abrams ve Warner Bros’un imzası bulunacak. Senaryoyu ise Dead Like Me, Friday Night Lights ve Parenthood gibi dizilerde çalışmış Bridget Carpenter kaleme alacak.

Genel hatlarıyla dizinin konusu; -her ne kadar 9 bölümlük mini dizi olarak planlansa da- bir zaman yolculuğu hikayesi anlatacak olan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alacak. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Ancak işler çok geçmeden sarpa saracak; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılacak ve hayatının aşkı ile karşılaşacak!

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir