Home Teknoloji Haberleri Su Kullanım Miktarımıza Göre Renk Değiştiren Duş Başlığı
Su Kullanım Miktarımıza Göre Renk Değiştiren Duş Başlığı
0

Su Kullanım Miktarımıza Göre Renk Değiştiren Duş Başlığı

0

Tech Insider aslı sayfanın paylaşımında amaçlanan temel şey “fazla su tüketimi”nin farkına varılması. Duş başlığının içine yerleştirilmiş sistemle bluetooth sayesinde telefonunuzla da bağlayabilip istediğiniz rengi seçme imkanına sahip oluyorsunuz.

Peki bu söylediğin şey sadece dekoratif amaçlı mı?

Elbett HAYIR! Duş aldığınız esnada harcadığınız su miktarına göre uyarı amaçlı duş başlığının rengi değişiyor. Ve renge göre tahmini olarak ne kadar su harcadığınız hakkında bilginiz oluyor. (Bu kesinlikle çok iyi düşünülmüş bir inovasyon, kessinlikle! Neden bu güzel cümle için parantez içine gerek duydum ki ben? Gayet bilgi doluydu, meeh… Her neyse habere dönelim.)

Amerikada bir kişi duş esnasında ortalama 17.2 Galon yani tam tamına 65.1090827 litre su harcıyor. (Bu tam bir saçmalık. Lanet olsun dostum, bull sh*t!)

Tabi bu her ne kadar Amerika bazlı minik bilgi olarak videoda bize verilse de dünyanın geri kalanının (suyu boşa harcayabilecek kadar rahatta olan her millet, her kişi için) üç aşağı beş yukarı aynı miktar olduğunu düşünebiliriz bence ve bu ciddi bir israf teşkil etmekte.

Bu duş başlığının satış fiyatı ise 99.99$ olarak gösterilmiş, tabii bu yer yer değişiklik gösterecektir ama bana sorarsanız onca boşa şeye bu kadar para verilen günümüzde gayet verilebilecek, makul bir para.

Bu kısa ama etkili Tanıtım videosu için BURAYA , iyi seyirler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir