Home Makaleler Suicide Squad inceleme yazısı!
Suicide Squad inceleme yazısı!
0

Suicide Squad inceleme yazısı!

0

Efenim merhabalar, eppinize selamlar, saygılar. İlk kez böyle bir işe soyunduğumdan şimdiden hatalarım affola (siz beni seversiniz ben biliyorum zaten) ilerleyen günlerde buralar güncellenecektir onu da ekleyerek alt taraflara yöneleyim. ee yorum ve görüşerinizi bekliyorum canlar

-Önce çok mini bir blog yazısıvari giriş yapmam gerekiyor- (Ehhm, se 1 2) Tarih 13 ağustos 2016. Suicide Squad ne güzel çıkmış, tabii gün içi güzel saatlerde IMAX’te bilet kalır mı? Tabi kalmaz. 14 ağustosun ilk saatlerinde 00.45 seansı ile filmi izleme şansı buldum. Yalnız internetimin olmamasının getirisi yüzünden filme girebilmek için arkadaşımla binbir türlü şeyler cebelleştikten sonra internet olayını sağdan soldan bulabilir sanırsam ki 15-20 dolaylarında bir geç girme durumu yaşadık (ne yazık ki, ama hani bu harbiden tahmin. Umarım 20 değildir, neyse bir daha gideriz joağnıııım)

Filmin başını kaçırdık, ilk girişteki güzel enstantaneleri ne yazık ki görememiş olsam dahi film genel hatlarıyla bu sene çıkmış çizgiroman yapıtlarında kanımca oturdu 2. sıraya. Ah 1. sırayı Deadpool’a kaptıramadı ve her ne kadar Spider-Man hastası bir insan olsam da Civil War’u hala 1 e çekemiyorum bu da içimde kanayan bir yaradır. Yine de naçizane sıralamamı şu şekilde yapmış bulunuyorum;

1- Deadpool 2- Suicide Squad 3- Captain America: Civil War 4- BatmanvSuperman 5- X-Men: Apocalypse

(Neyse hojam ben neredeydim, nerelere geldim, n’oluyoruz? Kafamda deli sorular… He tamam hatırladım.)  Bizdeki adıyla “Gerçek Kötüler”i genel hatlarıyla dediğim gibi gayet güzeldi, her ne kadar çizroman yapıtı olunca sorunlar arasak da normal bir film gibi baktığımda bile gayet yerli yerindeydi. Sahneler sırasında karakterlerin görevleri de yerine getirildi, ölmesi gereken yerinde öldü. Dönüm noktaları “heh olmuş ulem” kıvamında yerli yerindeydi gayet.

Oyunculuklara gelecek olursam ah o güzel oyunculuklar… Kaçırdığım kısımlarda sanırım Joker + Deadshot +Harley anlatılmış, Harley’nin Joker’le beraber Batman’in de sahneye daldığı sıralarda dahil oldum çünkü. Will Smith şahane oynamış tek kelime kötü söz haketmiyor, Diablo’yu oynayan abimiz Jay de bizi karaktere bağlayanlardan oldu. Harley keza gayet süperdi, ah milyonların sevgilisi Margot’ı her ne kadar “seks objesivari” olarak kullansalar da hayır demedik yani Dİ Mİ?! Hoh hoh hoo Jai Courtney -Captain Boomerang’ı oynayan abimiz- ye de hiç laf edemem herkes gibi rolünün hakkını vermiş adam, 2. filmi sonuna kadar hakedenlerden o da gayet. Bir Slipknot denen abi geldi, 2 dk sonra öldü falan orası biraz abes kaçsa da komedi için değen kısımlar arasındaydı.

Ve Joker. Ah Jared Leto… Herkesi yerden yere vurduğu sevgili Joker… filmde merakla beklenen karakterlerin başını çekiyordu o da (Harley ile beraber) amma velakin adamın sahnelerini çıkarta çıkarta sahne bırakmadıklarından 5-8 dk arası bir şey görebildik adamı, yapılır mı ULAM BU?! Yine de bu gözüktüğü kısacık zamanda bile kanımca harika oynamış, o manyaklığını bizlere züpa iletti. (Bana geldi o manyaklık geldi, aha manyadım geldi mi?)

Hani birkaç öne çıkan geleneksel Joker’den biraz farklıydı belki ondan sevilmedi emme yani neblem, güzeldi lan işte ne var yani kendi isteği ile Harley’yi öpüyorsa, onu önemsiyorsa. Sen olsan nefessiz s….. Neyse sakinim, yersiz yorumlar, cık cık cık. Aldanmayın oğlum bunlara 😛

Filmi genel hatlarıyla, oyuncu seçimiyle, oyuncularıyla, senaryosu ve sahnelerin güzelliği ile beğenmiş bulunmaktayım, tekrar gittikten sonra bu yazı güncellenecektir kim bilir belki fikrim değişir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir