Home İlginç haberler Telefon kullanırken duruşunuz nasıl olmalı?
Telefon kullanırken duruşunuz nasıl olmalı?

Telefon kullanırken duruşunuz nasıl olmalı?

0

Bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber postür bozukluğu sıkıntıları baş gösterdi, akıllı telefonlarında hayatımızda yer edinmesinin ardından, duruş bozukluklarına bağlı ağrılarda artış gösterdi. Peki telefon kullanırken nasıl durmanız gerektiğini merak ediyor musunuz?

Yapılan araştırmalara göre, insanların yaşadığı duruş bozuklukları duygusal görünüşe oldukça fazla zarar vermekte, birçok birey duruş bozuklukları yüzünden klinik depresyonla karşı karşıya kalıyor. Omurga sıkıntıları önceden yaşlı kişilerde görülürken son zamanlarda bu sıkıntı genç jenerasyona kadar ulaştı.

Eğik boyun, karna doğru çekilen kollar ve çökük omuzlar bu rahatsızlığın en büyük belirtileri arasında yer alıyor.

dsf

Sırt problemlerinizi biraz olsun azaltmak için aşağıdaki adımları günlük olarak uygulayabilirsiniz.

 

1- Başınızı yavaşça sağa ve sola çevirerek kaslarınızı esnetin.

2- Omuzlarınıza, boynunuzun yanlarındaki kaslara ve kürek kemiği bölgenize masaj yapın.

3- Koridorda durun, kollarınızı gerin ve göğüs kafesinizi geriye doğru hafifçe eğin. Bu kaslarınızı rahatlamasını sağlayacaktır.

4- Eğer akıllı telefonunuzu 10 dakikadan fazla bir süredir kullanıyorsanız, elinizi çenenize dayayın ve boynunuzu geriye doğru iterek kürek kemiklerinize doğru ilerleten. Bu egzersizi birkaç kez 10 saniye yaparak tekrarlayın.

5- Akıllı telefonunuzu kullanırken doğru kullanım pozisyonuna gelmeyi hatırlamaya çalışın.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir