Home Uncategorized TOR Messenger İle Gizliliğinizi Koruyun
0

TOR Messenger İle Gizliliğinizi Koruyun

0

TOR Messenger internette gizliliğinizi korumak için tasarlandı ve herkesin kullanabileceği kadar basit bir program. TOR messenger programından farklı olarak bugün Twitter’da sizi kimin takipten çıktığını görmek için kullandığınız uygulamalar bile direk mesajlarınızı okumak için izin istiyor.

“Beni kimin takipten çıktığını görmek için DM’lerimi gözetlemene ne gerek var casus uygulama?” diye isyanları oynuyorsanız şifreli anlık mesajlaşma programı TOR Messenger tam size göre. TOR Messenger mevcut arkadaşlarınızı kaybetmemeniz için Facebook üzerinden de şifreli haberleşmeye izin veriyor.

Hem şifreliyor hem gizliyor

Gizlilik için şifre yetmez ve şifrenin modası çoktan geçti. Tam gizlilik için mesajlarınızı şifrelemenin yanı sıra TOR browser’ın yaptığı gibi internette kendinizi gizlemeniz gerekiyor.

TOR Messenger da bunu yapıyor. Hem mesajlarınızı hem de TOR ağı sayesinde internet trafiğinizi gizliyor. Bu nedenle Firefox’ta çalışan Cryptocat eklentisinden daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz (Tek eksiği: Şimdilik grup sohbet desteklemiyor).

 

Kaynak: khosann.com

KeremOktay Gitarist, fotoğrafçı ,oyuncu ve hepsinden önemlisi bir baba.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir