Home Teknoloji Haberleri Twitter Polls Geliyor!

Twitter Polls Geliyor!

0
Kısa süre içinde kullanıma sunulacak Twitter Polls adlı özellik, önemsenen tüm konularda öneri ve fikir alışverişinde bulunabilmesi fikrine dayanıyor. İşte detaylar.

Mikro blog ağı Twitter, son dönemdeki ilgi çekici yeniliklerine bir yenisini daha ekliyor. Kısa süre içinde kullanıma sunulacak yeni özelliği ile Twitter, anket oluşturabilmeye olanak tanıyor. Twitter Polls adını alan özellik, birkaç dokunuşla insanların önemsedikleri tüm konularda öneride ve fikir alışverişinde bulunabilmesi fikrine dayanıyor.

Derbi maçını kim kazanır, kedimin ismini ne koymalıyım ya da seçimlerden kim galip çıkar gibi akla gelebilecek her konuda anketler düzenlemeye yarayacakTwitter Polls, gerek sosyal ağ içerisinde çok daha fazla etkileşim gerekse yeni araştırma şekilleri için yeni bir yol olmayı hedefliyor. Ankete katılanlar içinse bu, seslerini duyurmak için çok kolay bir fırsat anlamı taşıyor.

Yeni özelliğin iOS, Android ve masaüstü bilgisayarlarda twitter.com’dan ulaşılabilir olacağı belirtiliyor.

Sahip olduğu kullanıcı potansiyeli düşünüldüğünde Twitter Polls yeni bir kamuoyu araştırma metodu bile olabilir gibi görünüyor…

15-10/22/1445436855_anket_sonu__lar__.jpgTwitter tarafından yapılan resmi duyuruda yer alan açıklamayı haberin devamında görebilirsiniz.

“…Önceden anketlere katılabilmek için birkaç yol sunuyorduk— soruları Tweet ederek cevapları takip etmek, hashtag oylarının çetelesini tutmak veya takipçilerden oy olarak sayılmak üzere Tweet’leri favorileme veya Retweet etme ricasında bulunmak gibi metotlar bulunmaktaydı. Artık oluşturma kutusundan, iki seçenekli ve istediğiniz şekilde oluşturulacak anketinizi yapabileceksiniz ve anket 24 saat boyunca ulaşılabilir olacak. Herhangi bir anketi oylayabilirsiniz. Oylarınız herkesle paylaşılmayacak. Anket kapandığında oy veren herkese sonuçlara artık ulaşabileceklerini bildirmek amacıyla bildirim göndereceğiz.

Önümüzdeki birkaç günde bu yeni özelliğimiz iOS, Android ve masaüstü bilgisayarlarda twitter.com’dan ulaşılabilir olacak. Oluşturma kutusunda üst kısımda anket ikonunu gördüğünüz zaman özelliğe bir göz atın ve kendi anketinizi oluşturun!”

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir