Home İlginç haberler Twitter’da daha fazla takipçiye ulaşmak için 7 yöntem!

Twitter’da daha fazla takipçiye ulaşmak için 7 yöntem!

0

1-Twitter hakında bilgi toplayarak nasıl çalıştığını kavrayın.

Sakın Twitter’ın Facebook veya Instagram ile aynı mantıkta çalıştığını düşünmeyin.Tweet atmadan önce Twitter’ın arka planında dönen şeyleri bilmeniz gerekiyor.Beğendiğiniz veya cevapladığınız tweetlerinin hangileri olduğunu öğrenin ve takipçilerin tepkilerini analiz edin.Atacağınız Tweetler’i buna göre şekillendirebilirsiniz.

2-İyi bir profil tasarlayarak arka planda mesaj verin.

Şirketinizin markası ile ilgili sözcükleri arkaplana ekleyebilirsiniz.Takipçilerinizin biyografinizi ve diğer görsellerinizi incelemesini sağlayarak takipçiler üzerinde bir etki bırakabilirsiniz.

3-Stratejiniz mesajlarınız veya ürünlerinizle ilgili bilgiler içermeli.

Markanızın hedef kitleye sunmuş olduğu konsepte tutarlılık önemlidir.Tweet sıklığı ve kullanacağınız içeriğin önemini sizde zamanla farkedeceksiniz.

 

4-Her gün Twitter hesabınızı inceleyin.

Otomatik gönderilerinizi ayarlamak için bazı araçları kullanabilirsiniz isterseniz direk kendinizde cevap yazabilirsiniz.Tweetlere cevap vererek insanları bilinçlendirebilirsiniz.

 

5-Takipçilerinizle etkileşim sağlayın

Takipçilerinizin size sorduğu her soruyu mutlaka cevaplayın.Sizi mention ettikleri bir konuda onları önemsediğinizi gösterin,gerekirse siz de onları mention edin hatta sizleri sıkça takip eden takipçilere özel bir mesaj göndererek onları gururlandırabilirsiniz.

6-Yaptıklarınızı diğer platformlarda da gösterin.

Twitter’da attığınız tweetleri Facebook hesaplarınızda paylaşabilirsiniz,paylaştığınız şeylerin sonuna beni twitter’dan takip edin şeklinde yazılar yazabilirsiniz bu etkileşimi arttıracaktır.

7-Twitter’dan faydalanmaya başlayın!

Anlattığımız yöntemlerin hepsi hem kişisel hem ticari anlamda sizin popülerliğinizi arttırmanızda yardımcı olacaktır.Ürünle ilgili olan hedef kitleyi seçmek ürünle ilgisi olmayan takipçiden daha değerlidir.Çünkü sadık ve ürününüzle ilgili olan takipçilerden geri dönüş alma ihtimali daha yüksektir

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir