Home Teknoloji Haberleri WhatsApp’ın bilgilerinizi paylaşmasını önleyin!
WhatsApp’ın bilgilerinizi paylaşmasını önleyin!

WhatsApp’ın bilgilerinizi paylaşmasını önleyin!

0

WhatsApp geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla artık Facebook’la ortak olup işletmelerin kullanıcılarına mesaj atmasını sağlayacağını ve bizim numaralarımızı paylaşacağını belirtmişti. Ancak bu işlemi yapabilmeleri için sizlerden izin almaları gerekiyor. Bu uygulama için izin vermeseniz bile WhatsApp sizin telefon numaranızı Facebook’la paylaşacak ama diğeri gibi çok sakıncalı olmayacak.

Yeni bir kullanıcı sözleşmesi hazırlayan WhatsApp yeni güncellemeyle birlikte bunu kullanıcıların onayına sundu.

Bilgilerimi paylaşmamak için ne yapmalıyım?

logo-promo

Güncelledikten sonra size gelen sözleşmeyi kabul ediyorum seçeneğine basmayın ve sözleşmenin devamını okuyun sonra orada bulunan Facebook entegrasyonuyla alakalı bilgiler veren uygulamanın bu sayfasında “WhatsApp hesap bilgilerimi Facebook ile paylaş” seçeneği işaretli olarak gözüküyor onun tikini kaldırmanız yeterli.

Eğer sözleşmeyi çoktan kabul ettiyseniz üzülmenize gerek yok çünkü bu anlaşmadan vazgeçmeniz için sizlere 30 günlük bir süre tanınıyor eğer kabul ettiyseniz Ayarlar menüsünden “Hesap” bölümüne girerek “Hesap bilgilerimi paylaş” kutucuğunun işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır.

 

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir