Home Teknoloji Haberleri Windows ve Mac için ücretsiz limitsiz VPN geliyor!
Windows ve Mac için ücretsiz limitsiz VPN geliyor!

Windows ve Mac için ücretsiz limitsiz VPN geliyor!

2

Sadece kendisinde bulunan özelliklerle diğer tarayıcılar arasından sıyrılan Opera, mobil cihazlar için geçtiğimiz aylarda ücretsiz ve sınırsız VPN hizmeti vermeye başlamıştı. Şimdi de masaüstü platformları içinde aynı hizmeti başlatan Opera bu hizmetiyle birlikte kendisinden oldukça söz ettirecek gibi gözüküyor. Genelde kullandığımız VPN servisleri ya sınırlı erişim ile birlikte geliyor ya da ücretli üyelikler ile birlikte, ancak Opera bunların hiç birine ihtiyaç duymayarak limitsiz VPN hizmetini ücretsiz olarak tüm platformlarda yayınladı.

iOS ve Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu VPN özelliğini tek bir işlem ile aktif hale getirebilir ve internetteki gizliliğinizi koruyabilirsiniz. SurfEasy’nin alt yapı olarak desteklediği bu VPN servisi 256-bit AES veri şifreleme sistemi ile çalışıyor ve geçmişinizin kaydını tutmuyor. Şimdilik Kanada, Almanya, Hollanda, Singapur ve ABD olmak üzere 5 farklı ülkeyi bizlere sunan bu VPN servisine yakında farklı bölgelerin eklenebileceğini düşünüyoruz. Siz yinede bu seçimi otomatik olarak tarayıcıya bırakırsanız en doğru ayarı yapacağından şüpheniz olmasın.

3

Peki Opera VPN nasıl kullanılır?

Bilgisayarınızda bulunan Opera tarayıcısını son sürüme güncelledikten sonra tarayıcınıza giriş yapın ve Menü > Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik sayfasına giriş yapın, sonrasında ise VPN’i etkinleştirin seçeneğine basmanız durumunda bu özellik aktif hale gelecek.

Etkinleştirmeyi yaptıktan sonra adres çubuğunun sol tarafında bir VPN ibaresi göreceksiniz oraya tıkladığınızda ise bir pencere karşınıza çıkacak ve açılan pencereden VPN’i kolayca açıp kapatabilirsiniz, ayrıca o kısım üzerinden ülke seçimide yapabilirsiniz. Telefonunuzda bu VPN servisini kullanmak isterseniz mağazanıza giriş yapıp Opera Free VPN uygulamasını cihazınıza yüklemeniz gerekmekte.

2

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Comment(2)

  1. Selamın Aleyküm bu bedava internet dediğimiz şey mi ? iphone 6 kullanıyorum yapabiliyor muyuz open vpn felan çok duyuyorum bu aralar , kullandığımız turktelekom vb den bir sıkıntı çıkar mı ?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir