Home İlginç haberler YouTube videolarınızın izlenmesini arttırmak için 5 yöntem!

YouTube videolarınızın izlenmesini arttırmak için 5 yöntem!

0

Büyük bir hevesle videonuzu çektiniz ve YouTube’a yüklediniz.Yakın çevrenize,Facebook arkadaşlarınıza videonuzdan bahsettiniz ve Facebook’da paylaştınız.Sonrasında da Twitter.Twitter’da takipçisi bol olan bir kaç arkadaşınızdan videonuzu paylaşmasını rica ettiniz ve sıra geldi beklemeye.Videonuzdaki izlenmelerin hızla artmasını izleyeceksiniz ama bir bakıyorsunuz ki videonuza bir ilgi gösterilmiyor.

Ve başta severek çektiğiniz videodan nefret ediyorsunuz,böyle bir durumla karşılaşanlar gerçekten çok üzülecektir.İnsanlardan yardım isteyerek izlenmenizi arttırmanız dışında yapabileceğiniz bir kaç şey var.

1-Güncel içerik yaratın!

YouTube ziyaretçileri gündemde olan konulara daha çok ilgi gösterir.YouTube’u bir arama motoru kullandıklarını göz önüne alırsanız ne demek istediğimizi anlamanız daha kolay olacaktır.Gündemde ki bir olayla ilgili video hazırlayıp paylaşmanız izleyici sayısını arttıracaktır.

2-Video Çevresine Hatırlatmalar

Reklam zannederek kapattığımız açıklamalar izlenme sayısını arttıran en önemli araçlardan birisidir.Playlist ve diğer videolar ile bağlantı kurmayı sağlayan bu açıklamalar ile izleyicilerin sizi takip etmesi sağlanabilir.Videolarınıza “Beni Takip Et” gibisinden hatırlatmalar yapabilirsiniz.

3-Oynatma Listeleri

Bu yöntemin video izlenmesine nasıl bir etki sağlayacağını bir çok YouTube kullanıcısı bilmiyor.Oynatma listeleri videoların birbiri ardına gösterilmesini sağlayan bir listedir.Oynatma listesi oluşturursanız videolarınızı kullanıcılar arama motorunda ayrı ayrı görecektir.Yani bir videonuzu seyreden kişi video bittikten sonra diğer videolarınızı seyretme imkanına sahip olacak.

4-Bülten

Videolarınızı yüklemeye devam ediyorsunuz ve takipçi sayısında bir artış oluyor.Bu takipçilerle nasıl iletişim kuracaksınız? YouTube’un kullanıma açık olan “Bülten” hizmeti ile hazırlayacağınız bültenleri sayfanıza koyabilir ve sizi takip edenlerle iletişime geçebilirsiniz.

5-Videoyla Cevap Vermek

Belki de izleyicileri arttırmanın en etkili yollarından biri olan yöntem ise videolara videonuzla cevap vermektir.YouTube’da var olan bir videonun altına kendi videonuzun bağlantısını koyarak cevap verebilir ve orada ki kullanıcıların size abone olmasını bekleyebilirsiniz.

Not: Yukarıda yazdıklarımız YouTube’da izlenmeyi arttırmanızı sağlayan adımların bir kaçı olmasına rağmen şunu hatırlamanızda fayda vardır içerik her şeyden önce gelir.İçeriğinizin beğenilmemesi durumunda malesef istediğiniz yöntemi uygulayın hiçbir şansınız yok zorlamayın deriz.

Kerem Anıl Şengöl TeknOyun'un, Anıl Medya'nın, YT Magazin'in kurucusu ve yöneticisi falan filan ne yazılır daha bilemedim. Sosyal medya hesaplarım aşağıda bunuda yazıyım bari.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir