Bill Gates’in Tavsiye Ettiği, Ücretsiz Yazılım Öğrenme Kursları

Bill Gates, blogunda yeni bir içerik paylaştı. Bu içerik kapsamında yazılım konusunda bilgisi olmayanlara Gates, kendi favori kurslarını paylaştı. Ücretsiz olan kurslar içerisinde bilinen Khan Academy ve Code.org’da bulunuyor.

Yükselen yeni korona virüsünün yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak için milyonlarca insan sosyal mesafeyi uyguluyor ve evlerinde kalıyor. İşsizlik nedeniyle ellerinde daha fazla zamanları olabilir. Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, sevdiği birkaç çevrimiçi öğrenme platformunu paylaştı . Her biri bilgisayar programlama konusunda yüzlerce video ve ders içeriyor.

Gates, Khan Academy’nin “videoları, temel aritmetikten elektrik mühendisliği gibi karmaşık konulara kadar değişen konularda muazzam bir kaynaktır” dedi.

1-Intro to Programming (Khan Academy)

Programlamaya Giriş

Gates, temel bir kodlama anlayışına sahip olmanın eleştirel düşünmeyi geliştirmeye yardımcı olduğunu söyledi. Bu kısa kurs , izleyicilere bilgisayar biliminin ne ile ilgili olduğuna dair bir giriş seviyesinde bilgilendirme sağlar.

2-Intro to JS: Drawing and animation

Intro to JS: Drawing and animation

Bu derste öğrenciler JavaScript’in temellerini anlamak için animasyonlar oluşturur.

3-Intro to HTML/CSS: Making webpages

2

Microsoft kurucu ortağı için kodlama teknik bir beceriden daha fazlasıydı. Gates blogunda “Bilgisayar bilimi dünya hakkında düşünme şeklimin şekillenmesine yardımcı oldu” diye yazdı .

Bu kursta , metin ve resimlerle nasıl web sayfası yapılacağını öğreneceksiniz.

4-Hour of Code

7

Code.org bilgisayar bilimine  bir saatlik giriş, mükemmel bir başlangıç ​​kursudur.

5-Intro to SQL: Querying and managing data

3

Gates , “Program yazmayı öğrenmek, zihninizi esnetiyor ve daha iyi düşünmenize yardımcı oluyor, tüm alanlarda yararlı olduğunu düşündüğüm şeyler hakkında bir düşünme yolu yaratıyor,” dedi .

Bu ders, tablo oluşturma ve verileri farklı şekillerde seçme konusunda size yol gösterir.

6-HTML/JS: Making webpages interactive

6

HTML ve JavaScript temellerini kullanarak, bu kursta nasıl etkileşimli bir web sayfası oluşturacağınızı öğreneceksiniz .

Gates blogunda “Bilgisayar biliminin temellerini öğrenmekten herkesin yararlanabileceğini düşünüyorum” diye yazdı .