Xiaomi Destekli Akıllı Saat Redmi Watch Tanıtıldı

Xiaomi tarafından desteklenen Redmi, yeni akıllı saati olan “Watch”u duyurdu. Watch, 7 güne varan pil imkanı ve uygun fiyatıyla ilgi çekmeyi başardı. Akıllı saat, 1 Aralık’ta satışa sunulacak.

Piyasaya sürdüğü ürünlerle müşterilerini etkilemeyi başaran Redmi, “Watch” olarak isimlendirdiği akıllı saatini duyurdu. Uygun fiyat ve performans anlamında favorilerinden olmayı başaracak gibi görünüyor.

Redmi Watch: Özellikler

Watch, 1,4 inç büyüklüğünde bir LCD ekrana sahip. Tek bir tuş ile kontrol edilebilen Redmi Watch, sadece 35 gram ağırlığındadır. Saat, 30 günlük kalp atış hızı izleme, uyku izleme ve sağlık izleme özelliklerini destekler. Ayrıca, Xiaomi’nin kendi ses asistanı Xiao AI’yi bileğinizde aramak için yerleşik bir mikrofon bulacaksınız . Akıllı cihazları kontrol etmeye ve daha pek çok şeye yardımcı olacak gibi duruyor.

Redmi Watch, işte böyle görünüyor

Akıllı saat, temassız ödemeler için NFC’yi ve Android ve iOS cihazlara bağlanmak için Bluetooth 5.0’ı destekliyor. Saatin 5ATM su geçirmezlik derecesi sayesinde mümkün olan kapalı yüzme ile birlikte 7 spor modunu da destekliyor. Redmi Watch, tek bir şarjla 7 güne kadar dayanabilen 230mAh pil ile yapılmıştır.

redmi watch on wrist

Bu akıllı saatin fiyatının sadece 40 dolar olarak açıklandı. Redmi’nin yeni akıllı saatinin Türkiye pazarına ne zaman geleceği ise şu an için bilinmiyor.